Баскетболният шампион Балкан постигна втори пореден успех под ръководството на новия си треньор Васил Христов

Баскетболният отбор на Балкан победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11) в среща от 27-ия кръг на Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Мар 31, 2024 - 16:46
 0  40

Баскетболният отбор на Балкан одолея на гостуващия Рилски спортист (Самоков) с резултат 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11) в мач от 27-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

С тази победа, шампионите прекратиха серията от 15 поредни победи на Рилски спортист, като им нанесоха първо поражение след четиримесечна пауза. Отборът от Ботевград заема четвърто място в класирането с 17 победи и 10 загуби, докато тимът на Любомир Киров е на върха с 21 победи и 6 поражения.

За "зелените" това бе втора победа в два мача под ръководството на новия треньор Васил Христов, който наследи Небойша Кнежевич на поста преди няколко дни.

Мачът беше напрегнат, но в последните минути Балкан демонстрира по-силна игра и спечели последната четвърт с 21:11, което им осигури победата с 86:79.

Димитър Димитров беше ключов за успеха с 26 точки и 5 борби. Йордан Минчев добави 19 точки, Сюприйм Хана се отчете с 12 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Ерик Адамс допринесе с 11 точки.

Отборът на Самоков имаше двама играчи с по 17 точки - Майлълин Скот (със 10 асистенции) и Алекс Симеонов (с 5 борби), а Алън Арнет добави 10 точки и 8 борби.

На 6 април Балкан ще се изправи срещу ЦСКА в София, а на следващия ден Рилски спортист ще бъде гост на Черноморец в Бургас.

Днес по-късно Черно море Тича ще посрещне ЦСКА, а утре Черноморец ще бъде домакин на Спартак Плевен.

Срещи от 27-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Балкан - Рилски спортист - 86:79 (23:26, 22:20, 20:22, 21:11)

по-късно днес:
Черно море Тича - ЦСКА

в понеделник:
Черноморец - Спартак Плевен

от петък:
Миньор 2015 - Левски - 71:72 (17:12, 11:24, 21:16, 22:20)

от събота:
Берое - Академик Пловдив - 83:113 (14:28, 23:33, 24:29, 22:23)

от сряда:
Ямбол - Шумен - 86:105 (25:39, 23:17, 16:26, 22:23)

11. Берое 	        27 	 8 	19 	2177:2447 	35
12. Миньор 2015         27 	 8 	19 	2014:2221 	35